csang3l.idle.ro
Salut Vizitator-ule

Bine ai veniti in comunitatea Best-angel , Iti punem la dispozitie : Tutoriale Cstrike , Tutoriale PhotoShop , Resurse Cstrike , Resurse PhotoShop t eTc.

Aceasta Comunitate are nevoie de : Designeri & Moderator

Cateva Reguli :

1.Citi Regulamentul Inainte de a posta !
2.Nu Injurati/Jigniti Membri din comunitate !
3.Fara Reclame in alte Subicte/Mesaje !
4.Nu injurati Administratori/Moderatori !
5.Respecta si vei fi Respectat !

Va rugam sa va Inregistrati !


Alăturați-vă forumului, este rapid și ușor

csang3l.idle.ro
Salut Vizitator-ule

Bine ai veniti in comunitatea Best-angel , Iti punem la dispozitie : Tutoriale Cstrike , Tutoriale PhotoShop , Resurse Cstrike , Resurse PhotoShop t eTc.

Aceasta Comunitate are nevoie de : Designeri & Moderator

Cateva Reguli :

1.Citi Regulamentul Inainte de a posta !
2.Nu Injurati/Jigniti Membri din comunitate !
3.Fara Reclame in alte Subicte/Mesaje !
4.Nu injurati Administratori/Moderatori !
5.Respecta si vei fi Respectat !

Va rugam sa va Inregistrati !
csang3l.idle.ro
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.
Top postatori
geo ;x (106)
Tutorial reducere lag si populare server! Vote_lcapTutorial reducere lag si populare server! Voting_barTutorial reducere lag si populare server! Vote_rcap 
Ady (23)
Tutorial reducere lag si populare server! Vote_lcapTutorial reducere lag si populare server! Voting_barTutorial reducere lag si populare server! Vote_rcap 
uniq (6)
Tutorial reducere lag si populare server! Vote_lcapTutorial reducere lag si populare server! Voting_barTutorial reducere lag si populare server! Vote_rcap 
vladstoica (3)
Tutorial reducere lag si populare server! Vote_lcapTutorial reducere lag si populare server! Voting_barTutorial reducere lag si populare server! Vote_rcap 
geo (1)
Tutorial reducere lag si populare server! Vote_lcapTutorial reducere lag si populare server! Voting_barTutorial reducere lag si populare server! Vote_rcap 

Octombrie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Calendar Calendar

Vremea

Tutorial reducere lag si populare server!

2 participanți

In jos

Tutorial reducere lag si populare server! Empty Tutorial reducere lag si populare server!

Mesaj  geo ;x Joi Mai 14, 2009 6:09 am

affraid Sa ne apucam de treaba in primul si in primul rand faceti mai intai asta
*ATENTIE sa urmati toti pasii , este absolut necesar !
Acum intervin eu cu cateva sfaturi si idei :

*ATENTIE Tot ce va voi spune acuma sunt lucruri invatate de la alti oameni !

1.Instalati Amx mod x 1.8.1 [link], cat despre pluginuri puneti cat mai putine si fara sunete si alte cele in exces!
2.Vam Facut un script il luati de aici ,
dupa ce il dowloadati il copiati in serverdecs/cstrike .
3.Avem nevoie de un booster foarte bun![daca ati luat booster de la tutorialul de mai sus il stergeti si-l luati pe al meu!
Luam de aici Boosterlite[link]!
*Instalare:
- dupa ce il downloadam il dezarhivam in servercs/cstrike/addons
- dupa dezarhivare intram in serverdecs/cstrike/addons/metamod/plugin.ini si adaugam urmatoarea linie de la capat:
Code:
win32 addons/boosterlite/booster_lite_mm.dll



4. Acum downloadam Hlbooster [link]
*Instalare :
- dezarhivam arhiva in servercs/cstrike/addons ,dupa ce am dezarhivat-o mergem in
serverdecs/cstrike/addons/metamod/plugins.ini si adaugam urmatoarea linie de la capat :
Code:
win32 addons\hlbooster\dlls\booster_mm.dll



4.O sa va dau un server.cfg [atentie ca sa va mearge boosterele trebuie neaparat pus!] care
l-am configurat pentru a reduce lagul![daca l-ati luat pe cel de la tutorial de mai sus il stergeti si-l puneti pe al meu]!
Download il puneti in : servercs/cstrike si probabil o sa ve intrebe ceva cu owervite cu yes si no ...voi alegeti yes!

Deocamdata cam atat v-am putut spune ! cand mai aflu alte noutati va voi spune!
Tutorial reducere lag si populare server! Icon_peace Tutorial reducere lag si populare server! Icon_peace Tutorial reducere lag si populare server! Icon_peace Tutorial reducere lag si populare server! Icon_peace



ACUM POPULAREA!
Nu puneti pluginuri country_kicker sau alte chestii de genul asta !
O sa va dau un swds nou [link]
il copiati in folderul unde aveti instalat serverul!

E primul meu tutorial Tutorial reducere lag si populare server! Icon_biggrin a iesit bine?? Tutorial reducere lag si populare server! Icon_nustiu Tutorial reducere lag si populare server! Icon_whistle
geo ;x
geo ;x
admin
admin

Numarul mesajelor : 106
Puncte : 302
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 28
Localizare : Baqu

https://csangel.all-up.com

Sus In jos

Tutorial reducere lag si populare server! Empty Re: Tutorial reducere lag si populare server!

Mesaj  geo Joi Mai 14, 2009 10:56 pm

collll

geo
Membru nou
Membru nou

Numarul mesajelor : 1
Puncte : 1
Data de inscriere : 14/05/2009

Sus In jos

Tutorial reducere lag si populare server! Empty Re: Tutorial reducere lag si populare server!

Mesaj  geo ;x Dum Iun 14, 2009 3:15 pm

topic rezolvat
geo ;x
geo ;x
admin
admin

Numarul mesajelor : 106
Puncte : 302
Data de inscriere : 14/05/2009
Varsta : 28
Localizare : Baqu

https://csangel.all-up.com

Sus In jos

Tutorial reducere lag si populare server! Empty Re: Tutorial reducere lag si populare server!

Mesaj  Continut sponsorizat


Continut sponsorizat


Sus In jos

Sus

- Subiecte similare

 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum